Horganyozhatóság feltételei
Amit ellenőriznünk kell a terméken, mielőtt a horganyzó üzembe szállítjuk
Durva szennyeződésektől mentes felület
A horganyzó üzemekben alkalmazott vegyi előkészítés nem tudja a durva szennyeződéseket a felületről eltávolítani, ezért azoktól az alkatrészeket előzetesen meg kell tisztítani. Ilyenek a festékek és lakkok, az erős olaj- és zsírszennyezés, a vakrozsda és a hengerlési reve, de ide sorolhatjuk a felületekre ragasztott azonosító címkéket és feliratokat is.
Zárt terek befolyó és levegőző nyílásai
A tűzihorganyzás során a szerkezetek kívül-belül felületvédelmet kapnak. Ezért nagyon fontos, hogy bemerítés során maradéktalanul biztosítva legyen a horgany bejutása a szerkezet belsejébe és ezzel egyidejűleg a levegő eltávozása, majd a fürdőből való kiemeléskor a horgany kifolyása a zárt terekből. Ennek megfelelően ezeket a nyitásokat – a horganyzási pozíciót figyelembe véve - a zárt tér legmagasabb és legalacsonyabb pontján kell elhelyezni.
Kicsípések a sarkokban
A nyitott szelvényekből készült munkadaraboknál is előfordulhat olyan kialakítás, hogy a horganyzó kádból történő kiemelés során a horgany a szerkezetből nem tud kifolyni. Ezért a bordák, merevítések, oldalirányú bekötőcsonkok szintén nyitást igényelnek kicsípésekkel vagy furatokkal.
Horganyzásbarát elemazonosítás – amennyiben szükséges
A felületre különféle jelölő tollakkal írt azonosítás nem jöhet szóba. Az alapanyagba vagy a megfelelően rögzített függő acélcímkékbe 1-2 mm mélyen beütött számokkal biztosítják a horganyzás utáni könnyű azonosíthatóságot.
Megfelelő csomagolás, kötegelés
Így nem csak a mi munkánk lesz egyszerűbb, de a megfelelő kötegelés, csomagolás alkalmazásával az anyagmozgatás során a sérülések is könnyebben elkerülhetők, és a kiszolgálás is gyorsabb.